بهینه سازی و افزایش سرعت وردپرس

چرا بهینه سازی و افزایش سرعت وردپرس مهم است؟

مهم نیست وب سایت شما رتبه بالایی داشته باشد و گرافیک جذابی را هم به نمایش بگذارد، اگر کاربر برای بازدید از وب سایت شما معطل شود باعث می شود علاقه خود را نسبت به وب سایت از دست بدهد بدین جهت نیاز است افزایش سرعت وردپرس را در اولویت قرار دهیم.

 • افزایش سرعت سایت از فاکتورهای مهم رتبه بندی وب سایت در الگوریتم گوگل می باشد.
 • میزان سرعت بارگذاری صفحات روی نرخ برگشتی تاثیرگذار است بدین ترتیب که اگر سرعت وب سایت پایین باشد کاربر از وب سایت خارج خواهد شد.
 • اگر بازدید کننده وب سایت برای مطالعه محتوا معطل شود، شما در عمل هم بازدید کننده را از دست میدهید هم مشتریان شما کاهش پیدا می کنند.
 • اگر دوست دارید مشتریان شما زیاد شوند و همواره خرید کننده و تعدادشان کاهش پیدا نکند برای افزایش سرعت وب سایت تلاش کنید.
 • تجربه نشان داده است کاربران در مواقعی که با وب سایت کند مواجه می شوند در عرض چند ثانیه از سایت خارج می شوند و این مورد برای کاربرانی که از گوشی تلفن همراه استفاده می کنند بیشتر اتفاق می افتد.

چگونه به بررسی و تحلیل سرعت سایت های وردپرسی می پردازیم؟

تعداد زیادی از مدیران تازه کار وردپرس فکر می کنند با توجه به اینکه زمان بارگذاری وب سایت آنها در سیستم شان مناسب است خیالشان از بابت سرعت سایت راحت می شود. باید خدمت این دوستان عرض کنیم که تصورشان اشتباه می باشد. با توجه به اینکه شما همواره در حال بازدید از سایت خود هستید، مرورگر شما اقدام به کش کردن فایل های آن میکند. به همین علت وقتی اقدام به بازدید از وب سایت می کنید با سرعت زیادی وب سایت بارگذاری خواهد شد.

اما وقتی کاربر عادی برای بار اول از وب سایت بازدید می کند تجربه شما را نخواهند داشت. سرعت بارگذاری سایت برای کاربرانی که در نقاط مختلف جهان قرار دارند متفاوت خواهد بود، به همین دلیل توصیه می کنیم وب سایت خود را با ابزارهایی مانند Pingdom و gtmetrix و pagespeed بررسی و ارزیابی کنید. بعد از بررسی و تحلیل وب سایت با این ابزار ها به احتمال زیاد نظرتان تغییر خواهد کرد. سرعت مناسب بارگذاری وب سایت باید زیر 4 ثانیه باشد و هر چقدر این زمان کمتر باشد تجربه کاربری بهتری را برای کاربر شما به ارمغان خواهد آورد.

از دلایل کاهش سرعت وب سایت وردپرس

پس از بررسی و تحلیل سرعت وب سایت با پیشنهادهایی برای ارتقاء آن مواجه می شوید. با این حال بسیاری از افراد تازه کار و مبتدی دانش فنی مورد نیاز برای انجام عملیات های مورد نیاز را ندارند. اما باید عنوان کنیم پیدا کردن علت ها و درک موضوعاتی که باعث کند شدن سرعت وب سایت می شوند، کلید ما در جهت بهبود آن و تصمیم گیری های آینده می باشد.

از دلایل عمومی پایین بودن سرعت سایت وردپرس می توان موارد زیر را نام برد:

 • فضای میزبانی ( هاست) : اگر هاست شما از کیفیت پایینی برخوردار باشد و درست پیکربندی نشده باشد، می تواند مانع افزایش سرعت بارگذاری باشد.
 • پیکربندی وردپرس: در صورت عدم استفاده از فناوری کش در وردپرس، فشار زیادی به منابع سایت وارد می شود در نتیجه در مواقع پر ترافیک سرعت سایت کاهش محسوسی خواهد داشت.
 • حجم صفحه: عدم استفاده از تصاویر بهینه و فشرده سازی آنها موجب افزایش حجم صفحات سایت خواهد شد.
 • افزونه های بد: نصب و استفاده از افزونه های قدیمی یا با کدنویسی ضعیف می تواند سایت را دچار کاهش سرعت کند.
 • اسکریپت های خارجی: اسکریپت های خارجی مانند تبلیغات، فونت ها و دیگر منابع تاثیر منفی بدی بر روی سرعت سایت و عملکرد آن خواهند گذاشت.

خدمات بهینه سازی و افزایش سرعت وب سایت

اولین مرحله بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو) ، بهینه سازی داخلی سایت می باشد. از موارد مهم در بهینه سازی داخلی موضوع افزایش سرعت بارگذاری وب سایت می باشد. بهینه سازی و افزایش سرعت بارگذاری سایت نتیجه مثبتی در نتایج جستجو خواهد داشت. باید عنوان کنیم که طبق آمار منتشر شده جهانی وب سایت هایی که از سرعت بارگذاری مناسبی برخوردار نیستند و صفحات آنها حجم زیادی دارند و میانگین زمان بارگذاری صفحات آنها حدود 10 ثانیه زمان میبرد ، کاربران تمایلی به بازدید این وب سایت ها ندارند و سریع از سایت خارج می شوند. این مورد باعث افزایش نرخ دفع کاربری (bounce rate) خواهد شد، این مورد یک امتیاز منفی برای بهینه سازی سایت و سئو سایت و تجربه کاربری می باشد که باعث استقبال کمتر کاربران از خدمات و محصولات وب سایت می شود.

با این حال متخصص پشتیبان وردپرس با داشتن تجربه در زمینه بهینه سازی و افزایش سرعت سایت، راهکاری های لازم و مفیدی دارد تا سرعت وب سایت شما را افزایش دهد. بدین جهت تیم پشتیبان وردپرس خدمات بهینه سازی و افزایش سرعت وردپرس را با قیمت مناسب به شما ارائه می دهد. تلاش می کنیم به صورت مفید و موثر و قابل تشخیص باعث افزایش سرعت وردپرس باشیم. ما مطلع هستیم که از دغدغه های مهم مدیران وب سایت افزایش سئو وب سایت و بالا بردن میزان فروش و رضایت کاربران می باشد، این هدف با پایین بودن سرعت وردپرس و کند بودن میزان بارگذاری صفحات امکان پذیر نیست. بدین ترتیب ما سعی داریم با ارئه خدمات با کیفیت و در نظر گرفتن فاکتورهای مهم موتورهای جستجو بررسی های لازم را انجام داده سپس اقدام به بهبود و افزایش سرعت وب سایت شما می کنیم. در پایان وب سایت را دوباره بررسی و تحلیل کرده و نتایج را به شما ارائه خواهیم داد.

مواردی که در این خدمات مورد بررسی و تحلیل قرار خواهند گرفت :

 1.  بهبود حجم عکس‌ها
 2. بهبود سایز عکس‌ها
 3. بررسی نوع فرمت عکس‌ها
 4. بهبود حجم CSS و JavaScript
 5. استفاده از متد inline برای CSS و JavaScript
 6. Defer Parsing of JavaScripts (انتقال اسکریپت‌ها)
 7. بررسی ریدایرکت‌های سایت
 8. فعال کردن Keep-Alive
 9. فعال سازی کش (cache) مناسب
 10. فعال سازی لود تنبل (Lazy Load)
 11. بهینه سازی تعداد درخواست‌های صفحات
 12. کاهش حجم کلی صفحات
 13. شناسایی یک سری لینک‌های ۴۰۴ مشکل ساز در سرعت
 14. فعال کردن gzip Compression
 15. بررسی لزوم فعال سازی CDN در صورت نیاز
 16. بهبود تنظیمات CDN در صورت وجود
 17. بررسی پنل خریداری شده هاست شما و شرکت ارائه دهنده هاستینگ
 18. بررسی فضای هاست
 19. بررسی منابع هاست (سرور)
 20. بررسی درخواست‌های فونت و بهینه سازی آن‌ها
 21. بررسی علت کند بودن پنل وردپرس
 22. بررسی و بهبود لود فایل ajax.php
 23. بررسی اثر افزونه‌های فعال و غیرفعال بر روی سرعت
 24. بررسی اثر قالب‌های فعال و غیرفعال بر روی سرعت
 25. بررسی بروزرسانی افزونه‌ها
 26. بررسی بروزرسانی قالب
 27. بررسی بروزرسانی وردپرس
 28. بررسی حجم‌های بالا در در دیتابیس
 29. رونوشت‌های مطالب
 30. بررسی و بهبود اسلایدرهای استفاده شده
 31. بررسی اثر صفحه بندی نظرات در سرعت
 32. بررسی منبع ویدئوهای داخل سایت
 33. بررسی hotlinking در هاست – جلوگیری از سرقت پهنای باند
 34. بررسی نسخه PHP
 35. کاهش لود منابع سایت از سرورهای مختلف