Site Loader
پنل کاربران
وردپرس jQuery Migration را غیرفعال کنید

پلاگین jQuery Migrate برای کمک به سایتها جهت ارتقا به جدیدترین نسخه jQuery استفاده می شود. اسکریپت API های حذف شده را بازیابی می کند و نسخه توسعه هشدارهای مربوط به API های منسوخ یا مفقود شده را در کنسول مرورگر نشان می دهد. این برنامه نویسان و سرپرستان را قادر می سازد تا راحت تر از نسخه های قدیمی تر به نسخه های جدید jQuery ارتقا پیدا کنند.

نسخه های مختلف وردپرس از پلاگین jQuery Migrate استفاده می کنند. برای بررسی اینکه آیا وردپرس شما اسکریپت موجود در جلوی سایت شما را شامل می شود ، می توانید کد منبع صفحات وب خود را بررسی کنید. اگر وردپرس شامل jQuery Migration باشد ، در کد منبع چیزی شبیه به این است:

<script type='text/javascript' src='https://example.com/wp-content/themes/plugin-planet/lib/js/jquery-migrate.js' id='jquery-migrate-js'></script>

این همه خوب و خوب است ، اما سناریوهایی وجود دارد که ممکن است اسکریپت Migrate در صورت عدم نیاز به هیچ کاری وارد شود. به عنوان مثال ، در یکی از سایتهای من ، صفحات به نسخه خاصی (قدیمی) از jQuery برای اهداف توسعه نیاز داشتند. اما وردپرس مرتباً از جمله jQuery Migrate استفاده می کرد ، که انجام آزمایش لازم برای انجام کار را غیرممکن می کرد.

جی کوئری مهاجرت را غیرفعال کنید

بنابراین برای هر کسی که نیاز به غیرفعال کردن پلاگین / اسکریپت جی کوئری مهاجرت خودکار دارد ، کد جادویی این کار را انجام می دهد:

function remove_jquery_migrate( $scripts ) {
	
	if ( ! is_admin() && isset( $scripts->registered['jquery'] ) ) {
			
		$script = $scripts->registered['jquery'];
		
		if ( $script->deps ) { 
			$script->deps = array_diff( $script->deps, array( 'jquery-migrate' ) );
		}
	}
}
add_action( 'wp_default_scripts', 'remove_jquery_migrate' );

هیچ تغییری لازم نیست. نگران نباشید ، از طریق فایل functions.php قالب (یا طرح زمینه کودک) به سایت خود اضافه کنید یا از طریق پلاگین ساده سفارشی اضافه کنید. پس از افزودن ، این اسکریپت به وردپرس می گوید که جی کوئری مهاجرت را در قسمت انتهایی سایت خود بارگیری نکند. ممکن است عملکردهای مشابهی برای غیرفعال کردن jQuery Migration در Admin Area باطن اضافه شود ، اما انجام آن توصیه نمی شود.

نویسنده مطلب: پشتیبان وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *